Wirówki laboratoryjne to urządzenie niezbędne do rozdzielania składników cieczy lub cieczy wymieszanych z ciałami stałymi. Dzięki temu otrzymane frakcje cząstkowe mogą zostać swobodnie oddzielone i poddawane dalszej analizie laboratoryjnej. Dlatego też z powodzeniem wykorzystywane są w laboratoriach przemysłowych, biochemicznych i medycznych. Pozwalają na analizowanie niewielkich próbek, które ze względu na cel badania musza zostać poddane separacji na czynniki o różnej gęstości.
Jak działa wirówka laboratoryjna?
Do separacji części frakcyjnych, wirówki laboratoryjne wykorzystują ruch obrotowy, który generowany jest w stalowych bębnach. W miarę przyspieszania wirnika wytwarzane zostaje przyspieszenie większe niż przyspieszenie ziemskie. Na skutek działania tej siły dochodzi do sedymentacji badanej próbki, co w efekcie powoduje osadzanie się osadów na ściankach probówki, opadanie cięższych cząstek na dno oraz rozdzielanie substancji na podstawowe czynniki. Ze względów bezpieczeństwa wszystkie nasze wirówki zostały wyposażone w systemy bezpieczeństwa, które uniemożliwiają uruchomienie urządzenia zanim pokrywa nie zostanie dokładnie zamknięta.
Wirówki do separacji i mikrofiltracji
Dostępne w naszym asortymencie wirówki doskonale sprawdzą się m.in. do strącania komórek, filtracji oraz separacji. Oferujemy zarówno urządzenia miniaturowe przeznaczone do badań niewymagających dużych prędkości, jak i wirówki średniej wielkości, które doskonale poradzą sobie np. podczas badań molekularnych. Wszystkie modele posiadają klawiaturę dotykową lub membranową oraz programator, które umożliwiają łatwe i niezwykle intuicyjne sterowanie urządzeniem.
BYRSKI POL Wojciech Byrski
02-793 Warszawa, ul. Przy Bażantarni 4/6
Biuro Obsługi Klienta: 02-886 Warszawa, ul. Rybałtów 14
Tel.: 22 / 649-24-05; Fax: 22 / 859-14-39
Tel. kom.: 602-77-22-12
e-mail: info@ikapol.pl www.ikapol.pl
NIP: 951 110 30 88
Regon: 017348997