Bloki grzewcze laboratoryjne

Bloki grzewcze stosowane są w laboratorium w sytuacjach wymagających utrzymania stabilnej temperatury próbek. W sprzedaży posiadamy bloki grzewcze pojedyncze, podwójne, potrójne oraz poczwórne, umożliwiające badanie kuwetek, probówek Greinera, probówek do wirówek, naczynek i pasków PCR oraz mikropłytek. Stosowane wraz z płytami grzewczymi stanowią niezbędne wyposażenie nowoczesnego laboratorium. Wykonane z aluminium suche bloki grzewcze, zapewniają doskonałe przewodnictwo cieplne oraz stabilność.

Cyfrowe bloki grzewcze z regulacją temperatury

Możliwość regulacji temperatury do 120 stopni Celsjusza to jedna z funkcji cyfrowych bloków grzewczych firmy IKA. Dzięki dużemu wyświetlaczowi z łatwością ustawisz i zmienisz parametry urządzenia, dopasowując temperaturę próbek do określonych wymagań. Jest to szczególnie przydatna funkcja w badaniach, które wymagają powtarzalności wyników. To nie jednak nie jedyna funkcja bloków grzewczych, o której warto wspomnieć. Umieszczenie czujnika temperatury w komplecie, dodatkowo umożliwia pomiar ciepła bezpośrednio w naczyniu z próbką.

Zastosowanie suchych bloków grzewczych

Suche bloki grzewcze, które oferujemy posiadają wszechstronne zastosowanie nie tylko w przemyśle farmaceutycznym oraz biochemicznym. Doskonale sprawdzają się również w badaniach klinicznych i środowiskowych, biologii molekularnej, a także w histologii. Pozwalają one na precyzyjne oznaczanie temperatury wrzenia i topnienia różnych elementów i cieczy, a także m.in. aktywacji kultur, denaturacji DNA, przeprowadzania badań krzepliwości oraz reakcji enzymatycznych. Ponadto nadają się do oznaczania poziomów krwi, azotu i mocznika, badań immunologicznych oraz hybrydyzacji in situ.

BYRSKI POL Wojciech Byrski

02-793 Warszawa, ul. Przy Bażantarni 4/6
Biuro Obsługi Klienta: 02-886 Warszawa, ul. Rybałtów 14

Tel.: 22 / 649-24-05; Fax: 22 / 859-14-39
Tel. kom.: 602-77-22-12
e-mail: info@ikapol.pl www.ikapol.pl

NIP: 951 110 30 88
Regon: 017348997

Masz jakieś pytania ?
Napisz do nas

© 2023 BYRSKIPOL. All Rights Reserved.