Fotobioreaktory

Fotobioreaktory to urządzenia, które umożliwiają hodowlę mikroorganizmów fototroficznych w układzie zamkniętym oraz w precyzyjnie kontrolowanych warunkach. Oferujemy urządzenia o pojemności od 6 do 10 l z możliwością podłączenia agregatu chłodniczego lub cyrkulatora. Dzięki uniwersalnym zastosowaniom możliwe jest również podłączenie innych produktów z naszej oferty np. wytrząsarek, homogenizatorów lub jednorazowych systemów przetwarzania próbek UTTD. Fotobioreaktory IKA mogą być stosowane również jako fermenter, jak i konwencjonalny fotobioreaktor.

Fotobioreaktor do hodowli mikroalg morskich

Fotobioreaktory firmy IKA, które oferujemy, umożliwiają hodowlę mikroalg morskich w środowisku pozwalającym na ograniczenie ewentualnego ryzyka zanieczyszczeń do minimum, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu czystości mikrobiologicznej. Naczynia oraz pokrywy posiadają wysoką odporność na wodę morską, co znacznie ułatwia badania oraz hodowlę w autoklawach. Dlatego też chętnie wykorzystywane są w przemyśle farmaceutycznych np. do badań nad produkcją nowych leków. Cieszą się również dużym zainteresowaniem przy projektach badawczych nauk interdyscyplinarnych, zwanych również translacyjnymi.

Fotoreaktory z regulacją oświetlenia LED oraz temperatury

Modele fotoreaktorów, które oferujemy posiadają możliwość regulacji nie tylko temperatury wewnątrz naczynia, ale również natężenia oświetlenia niezbędnego do procesu fotosyntezy. Ponadto dzięki czujnikowi pH możliwe jest regularne kontrolowanie poziomu kwasowości wody. Natomiast za siłę i przebieg fal niezbędnych do hodowli mikroorganizmów, odpowiada mieszadło o prędkości mieszania od 10 do 100 obr./min. Te oraz inne funkcje sterowane są za pomocą cyfrowych wyświetlaczy, które umożliwiają ustawianie dowolnych parametrów, dopasowanych do odpowiedniego gatunku hodowanych mikroorganizmów.

BYRSKI POL Wojciech Byrski

02-793 Warszawa, ul. Przy Bażantarni 4/6
Biuro Obsługi Klienta: 02-886 Warszawa, ul. Rybałtów 14

Tel.: 22 / 649-24-05; Fax: 22 / 859-14-39
Tel. kom.: 602-77-22-12
e-mail: info@ikapol.pl www.ikapol.pl

NIP: 951 110 30 88
Regon: 017348997

Masz jakieś pytania ?
Napisz do nas

© 2023 BYRSKIPOL. All Rights Reserved.